2013. december 30., hétfő
Miért szeretem a kezeslábas pizsamát és hasznos tanácsok pizsama varratáshoz - olvasói hozzászólások
"Több éve kezeslábas pizsamában alszom. Az elsőt varrónő varrta meg. Nem bírtam megmondani az igazat, azt mondtam színielőadásra kell. (Mondjuk igaz, az Élet is egy színielőadás) Emlékezetes volt a mosolya, amikor először felpróbáltam a végső varrás előtt. S minthogy elhasználódott, újabbat varrattam, újabb varrónővel. A harmadiknak már megmondtam, hogy pizsamának kell. Aztán... tavaly megvettem a varrógépet. S minthogy a harmadiknak elkértem a szabásmintáját, egyből 2 megvarrásával kezdtem. Az összes anyaga: babyplüss. Patentokkal.
És ami benne a legjobb, és legkényelmesebb:
a kezeslábas nem a bokánál végződik. Szóval, ha elfelejtettem bekenni a talpam elalvás előtt, akkor bizony ki kell bújni az egész pizsamából."
Kezeslábas pizsamát nem lehet kapni minden üzletben, ez nehézséget okoz a viselet kedvelőinek.
Bár meg lehet rendelni őket külföldi webáruházakból is, de a legtöbb olvasó tapasztalata szerint a legjobb varratni. Akármelyik varrónő megcsinálja, ha valaki nem akarja elárulni, hogy mire kell, akkor akár azt is mondhatja, hogy jelmezbálra, vagy házibulira lesz.
A fenti hozzászólónak saját tapasztalata is van a kezeslábas pizsama varrásban, a következő tanácsokat tudja adni kezeslábas pizsama varratásán vagy varrásán gondolkodóknak:
"Keress meg bármilyen maszek varrónőt, 5-8000-ért meg fogja csinálni./ a google-ba beírtam "varrónő bármit megvarrok" s jöttek találatok/ Ha nem akarod megmondani, hogy pizsamának kell, akkor farsangi jelmeznek, vagy házibulira valónak is kérheted. Vagy hála a "sokkoló divat"-nak, vihetsz e weblapról,vagy a Jumpin Jammerzről egy nyomtatást, ilyet szeretnél. A babyplüss anyagok nagy választékban a Keletinél, a felüljáró melletti sarki Röltexben kaphatóak. Nem javaslok polár, vagy műszálas anyagot, csak a lehető legtermészetesebbet (A babyplüss 95% pamut) Patent szinte bármelyik kellék-boltban.
Ami fontos: Az egész hátsó részt egyben ki lehet szabni (ne függőleges legyen, hanem derék felé táguljon), ha nem akarsz bele varrást. Persze ezt a varrónők nem szeretik (ők így szokták: deréknál vízszinteset, vagy nyaktól derékig függőlegeset.)
A lábaknál a hátsó rész egy lapos fordított U lakban végződjön ( s az U szárai 3-4 cm vastagok legyenek), ehhez jön a talp rész (ahogy a baba-ruciknál, ha olyat akarsz (érdemes tanulmányozni azokat), felülre, a boka és a lábujjak közötti részre pedig egy telt U betű alak.) Érdemes bőre készíttetni mindenütt, s a lábrészt is érdemes 10 centivel hosszabbra, ha tehát megállsz benne, lógjon túl bőven a lábujjakon. (Lefekvés előtt a tarkónál meg lehet emelni az egész ruhát, és így felhúzódik annyira, hogy ne legyen lógós, s ekkor már nem lesz ez a harmonikázás zavaró, ha pedig mégis hosszú, levágni még mindig lehet belőle. A két láb közötti lépésbetét legyen bőséges (térdig leérhet.) Első próbánál érdemes benne guggolni, és ragaszkodni a lábujjakon túllógó részhez.
170-180 cm magassághoz 3 méter hosszú ruha-anyag kell (A szélesség adott:1,5m) s inkább legyen ráhagyás, mert utána jön a foltozgatás-toldozgatás, vagy az új anyag vétel.
A kar részt is érdemes ujjtőig leeresztve. A mandzsetta, s alacsony állógallér egyszerűen csak dupla anyag. A patentokat kombinált fogó és kalapács segítségével könnyen be lehet ütni, s amikor először összekapcsolod, tégy az apa és anyapatent közé egy kis csavarhúzót, s annak segítségével pattintsad ki-be jó néhányszor, hogy ne legyen túl szoros, és ne szakadjon ki az anyagból. (Persze zipzár is jó.) A talp mentén a bokáig, ha a varrás kívül van, akkor a lábujjakat, és a talp éleket, illetve sarkot nem zavarja ezen amúgy vastag anyag varrási találkozása. Tehát a lábfej része olyan lehet, mintha ki lenne fordítva - így kényelmesebb. A hulladék anyagokat őrizd meg, mert áztatott, dörzsikézett, krémezett talp is kikezdi idővel a talprészt, s ott kopik leggyorsabban. Azt még kézi varrással is ki lehet cserélni.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése